PROFILAKTYKA I LECZENIE CHORÓB KONI

 

lek. wet. Julia Wojciechowska

specjalista chorób koni i rozrodu zwierząt

Weterynarz Julia Wojciechowska wykonuje między innymi zabiegi chirurgiczne, ale pomaga też w kwestiach takich jak profesjonalna inseminacja klaczy czy rozród koni. W zakres usług wchodzi także ortopedia koni, stomatologia, endoskopia górnych dróg oddechowych, a także szeroko pojęta profilaktyka. Co bardzo ważne, prowadząca gabinet jest miłośniczką koni, która uwielbia spędzać z nimi każdą wolną chwilę - dlatego zawsze bardzo angażuje się w pomoc tym pięknym i niebywale szlachetnym zwierzętom.

 

lek. wet. Zuzanna Trzeciak

Medycynę weterynaryjną ukończyłam na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w 2018 roku. Od początku studiów moim priorytetem była medycyna koni. W ciągu roku akademickiego zdobywałam wiedzę teoretyczną i praktyczną biorąc udział w dyżurach i zajęciach dodatkowych na Katedrze Chorób Wewnętrznych Koni oraz Katedrze Rozrodu Zwierząt. Podczas studiów co roku odbywałam praktyki wakacyjne w Szpitalu dla Koni Equivet u lek. wet. Pawła Golonki, a po ukończeniu studiów odbyłam staż w Globalwet Dobrodzień, gdzie następnie podjęłam swoją pierwszą pracę w zawodzie, zajmując się na codzień diagnostyką i terapią chorób koni.

Do moich głównych zainteresowań należą rozród, neonatologia i neurologia. Chciałabym kiedyś odbyć staż w Szpitalu dla Koni Eqypt Equine Aid, gdzie lekarze ratują konie w stanie krytycznym, cierpiące zwłaszcza na choroby o tle neurologicznym i zakaźnym.

Nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach z zakresu medycyny koni, m.in.:

 • "VetPD: New Developments in Equine Wound Care - A 2-Day Practical Course", Węgry, 18-19.10.2019 r.,
 • "Neck and back examination in horses", KJ Preria, Wilkowice, 10.07.2019 r.,
 • "Zostań lekarzem weterynarii PZJ", Wieliczka, 17.02.2019 r.,
 • "VI Studencka Konferencja "Praktycy Studentom" - panel konie", Wrocław, 20.10.2018 r.,
 • "V Studencka Konferencja "Praktycy Studentom" - panel konie", Wrocław, 21.10.2017 r.,
 • "Vets with horsepower - praktyczne zagadnienia medycyny koni", Wrocław, 5.07.2017 r.,
 • "IV Międzynarodowa Konferencja WYBRANE PROBLEMY ROZRODU U KONI", Warszawa, 8.10.2016 r.,

PROFILAKTYKA I LECZENIE CHORÓB ZWIERZĄT GOSPODARSKICH

 

lek. wet. Dawid Trzeciak

Ukończyłem studia na lubelskim Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w 2018 roku.

Początkowo interesowałem się medycyną zwierząt towarzyszących, jednak na trzecim roku studiów zdecydowałem, że moją drogą będzie leczenie zwierząt gospodarskich.

Od 2016 roku zdobywałem doświadczenie w pracy z bydłem biorąc udział w praktykach terenowych na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Po ukończeniu studiów odbyłem staż i podjąłem swoją pierwszą pracę w zawodzie w Globalwet Dobrodzień, zdobywając wiedzę od jednych z najlepszych specjalistów w kraju leczących bydło i trzodę chlewną. Moją ulubioną dziedziną jest chirurgia i skupiam się na rozwoju w tym kierunku.

W wolnym czasie staram się podnosić swoje kwalifikacje zgłębiając literaturę branżową oraz uczestnicząc w szkoleniach, m.in.:

 • "Progresywne i nie-progresywne zanikowe zapalenie nosa u świń",
 • "VI Studencka Konferencja Praktycy Studentom - panel bydło",
 • "Globalwet - konferencja dla hodowców bydła (biegunki i choroby układu oddechowego cieląt)",
 • "CEVA - Pleuropeumonia świń, Streptococcus suis - aktualne podejście do rozpoznawania, zwalczania i zapobiegania".

 

tech. wet. Szymon Graczyk

Od początku moje życie związane było z chowem, hodowlą zwierząt i rolnictwem. Taką też wybrałem ścieżkę edukacyjną. Ukończyłem następujące szkoły:

 • Technikum Hodowli Zwierząt,
 • Technikum Weterynarii,
 • studia inżynierskie na Akademii Rolniczej w Szczecinie.

Od prawie 20 lat zajmuję się inseminacją bydła. Dzięki wykształceniu i zdobytemu doświadczeniu diagnozuję wczesne ciąże, prawidłowe przygotowanie do rozrodu oraz patologie z tym związane, odpowiedni czas inseminacji, problemy okoloporodowe.

Copyright ©2020 Gabinet Weterynaryjny "Karat",
All Rights Reserved.